Bezpieczne przemieszczanie kamieni i elementów betonowych

Obojętnie, czy w trakcie manipulowania ręcznego, czy w procesie zautomatyzowanym. FEZER oferuje niezliczone możliwości rozwiązań pozwalających na wydajny i ekonomiczny transport tych elementów.

Do ręcznego manipulowania obok podciśnieniowych podnośników wężowych dostępne są także rozmaite podciśnieniowe urządzenia manipulacyjne, za pomocą których kamienie i elementy betonowe mogą być również obracane i okręcane. I to nawet elementy o masie do kilku ton. Urządzenia te wyróżniają się przy tym wysokim bezpieczeństwem eksploatacji, nawet przy ekstremalnie chropowatych powierzchniach. Za pomocą specjalnych chwytaków i profili uszczelniających urządzenia te bezpiecznie utrzymują elementy kamienne i betonowe przez pewien czas również w wypadku przerwy w zasilaniu prądem. Ponadto wszystkie ręcznie sterowane podnośniki podciśnieniowe dysponują niepowtarzalną „kontrolą wyłącznika głównego”. Tym samym FEZER wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa swoich pracowników.

Do zautomatyzowanych procesów w zakresie transportu, obracania i skręcania elementów kamiennych i betonowych, FEZER udostępnia wysokowydajne i przede wszystkim inteligentne podzespoły podciśnieniowe. Niezbędna próżnia wytwarzana jest przez generatory podciśnienia o wysokiej mocy. Solidne i precyzyjne wyłączniki podciśnienia kontrolują próżnię i zgłaszają komunikat w wypadku awarii. Pozwala to podwyższyć bezpieczeństwo procesu i eksploatacji oraz zagwarantować wysoką dyspozycyjność.

  • Podnośnik wężowy VacuPowerlift z pneumatycznym aparatem uchylnym do równoczesnego manipulowania 6 bloczkami z betonu komórkowego

     

  • Podnośnik VacuBoyAkku z wymiennym akumulatorem do manipulowania elementami glazury

     

  • Rama obrotowa do betonu służąca do obracania elementami betonowymi do produkcji podwójnych ścianek

     

  • Napełnianie szlifierki do płaszczyzn za pomocą podnośnika wężowego VacuPowerlift