Historia firmy FEZER

Początki firmy Fezer sięgają roku 1928.

Panowie Fezer i Stoll założyli wówczas firmę FESTO. Już 5 lat później Albert Fezer opuścił przedsiębiorstwo i założył własną firmę FEZER. Na początku firma zajmowała się produkcją maszyn do obróbki drewna.

Dopiero później, w roku 1961, nastąpiło wejście w obszar techniki próżniowej. Najpierw produkowano płyty wspornikowe do przemysłu drzewnego, a następnie bardzo szybko rozpoczęto produkcję podnośników próżniowych do przenoszenia stali. Obszar techniki próżniowej był stale rozbudowywany i bardzo szybko osiągnął wysoki udział w obrotach firmy.

Po pojawieniu się w firmie wnuków założyciela: Georga Komposcha (w 1996 r.) oraz Michaela Beisswengera (w 1999 r.), konsekwentnie porzucano obszar maszyn do produkcji drewna i koncentrowano się wyłącznie na technice próżniowej. Już po kilku latach osiągnięto wzrost obrotów i dzięki zaplanowanemu własnemu rozwojowi sprostano wysokim wymaganiom rynkowym.

Nieustanny wzrost doprowadził do założenia w roku 2011 spółki córki FEZER Szanghaj (100% udziałów należy do Fezer), która w przyszłości ma pokryć cały azjatycki rynek. Również ostatnie lata generowały zdrowy i solidny wzrost, dzięki czemu firma FEZER stale rozszerzała swoje znaczenie w obszarze techniki próżniowej.

 • 1935

  Początki firmy FEZER sięgają obszaru obróbki drewna

 • 1952

  Minister gospodarki Erhard odwiedza firmę Fezer na targach w Hannoverze

 • 1962

  Założyciel Albert Fezer na jubileuszu 25-lecia firmy w Esslingen

 • 1965

  Początki techniki próżniowej

 • 1988

  Budowa w pełni automatycznej linii nadzoru do płyt aluminiowych

 • 1996

  Georg Komposch i Michael Beisswenger wkraczają do firmy. Obaj są wnukami założyciela

 • 2012

  Utworzenie w spółki córki Fezer Vacuum Products Co. Ltd. w Szanghaju (Chiny), której 100% udziałów posiada firma Fezer