Bale, elementy drewniane, klejonka i płyty wiórowe

Do manipulowania zwartymi i porowatymi elementami drewnianymi firma FEZER oferuje Państwu równocześnie kilka serii urządzeń, które zapewniają bezpieczną i niezawodną obsługę.

VacuWood pozwala manipulować balami, drewnem i klejonką o długości powyżej 24 m. Podciśnienie jest przy tym wytwarzane za pomocą pracujących na sucho pomp próżniowych, co zapobiega pozostawaniu na elementach drewnianych resztek paliwa. Ta seria urządzeń nadaje się szczególnie do bezpiecznego przekładania i komisjonowania bali, drewna i klejonek. Ponadto wszystkie ręcznie sterowane podnośniki podciśnieniowe dysponują niepowtarzalną „kontrolą wyłącznika głównego”. Tym samym FEZER wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa swoich pracowników.

Do transportu płyt wiórowych, MDF i OSB, odpowiednia jest seria urządzeń VacuPoro. Te porowate materiały można całkowicie bezpiecznie zasysać i transportować dzięki dmuchawom o dużej mocy. Ponad seria ta wyposażona jest również w aparat uchylny, za pomocą którego płyty mogą być obracane i podawane zarówno do obrabiarek poziomych, jak i pionowych – w zależności od wyboru.

Dodatkowo płyty wiórowe, płyty MDF i OSB mogą być również manipulowane za pomocą podnośnika wężowego VacuPowerlift. Podnośnik wężowy wyróżnia się przede wszystkim swoją prędkością pracy. Dzięki temu, że próżnia służy nie tylko do zasysania, lecz również do podnoszenia płyt, niepotrzebne są żadne dodatkowe narzędzia do podnoszenia, jak choćby wciągniki łańcuchowe czy balansery linkowe.

  • VacuWood do pobierania bali po obróbce za pomocą przecinarki

     

  • VacuPoro o niskiej zabudowie do manipulowania elementami ściennymi domów z prefabrykatów

     

  • Manipulowanie wielkoformatowymi płytami wiórowymi za pomocą podnośnika wężowego VacuPowerlift

     

  • Pneumatycznie otwierany i zamykany chwytak do palet stosowany w podnośniku wężowym VacuPowerlift